Borderline

Borderline Kişilik Bozukluğu Nedir?

Borderline kişilik bozukluğu diğer bir adıyla sınırda kişilik bozukluğudur. Boderline kişilik bozukluğu genellikle ergenlik dönemi sonlarında ve genç erişkinlikte ortaya çıkmakla birlikte erkeklere oranla kadınlarda daha sık rastlanan bir bozukluktur. Bireylerde sürekli değişen modlar, dürtüsel davranışlar, ani öfke krizleri, kendilerine zarar verme davranışları görülebilmektedir. Kişiler arası ilişkilerde tutarsızlık yani bireyi ilk olarak aşırı idealleştirme sonrasında ise bireye karşı yoğun olumsuz duygular ve düş kırıklığı yaşamaları söz konusu olabilmektedir.
Tedavi süreci için uzman desteği önemlidir. Süreç içerisinde ilaç tedavisi ve psikoterapi kullanılmaktadır. Tedavi süreci içerisinde kişinin çevresi ve kendisinin tedaviye uyumu önemli olup iyilik hali zaman alabilmektedir.

Hakkımızda

2022 yılında Ankara Yenimahalle’de kapılarını açan Reha Soylu Psikiyatri Muayenehanesi, ruh sağlığına önem veren bireyler için kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Kuruluşumuz, alanında uzman bir ekip tarafından yönetilmekte olup, her bir hasta için özel ve etkili tedavi seçenekleri sunarak yaşam kalitesini artırmayı hedeflemektedir.

© 2024 · DR. Reha Soylu – Tüm Hakları Saklıdır.

Hemen Ara