Otizm Spektrum Bozukluğu (Asparger Sendromu)

Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB), genellikle çocukluk döneminde başlayan, ömür boyu devam eden bir nörogelişimsel bozukluktur. Bu bozukluk, sosyal etkileşim ve iletişimde zorluklarla birlikte belirgin, tekrarlayıcı davranış ve ilgi alanlarını içerir. Otizm spektrum bozukluğu, genetik, nörolojik ve çevresel faktörlerin bir kombinasyonundan kaynaklanır.

Asperger Sendromu, otizm spektrum bozukluğu (OSB) kapsamında değerlendirilen, genellikle sosyal etkileşim ve iletişimde zorluklar yaşayan bir nörogelişimsel bozukluktur. Asperger Sendromu, bireylerin dil becerileri genellikle tipik gelişim gösterir, ancak sosyal etkileşim ve iletişim becerilerinde belirgin zorluklar yaşarlar. Aynı zamanda belirli ilgi alanlarına aşırı odaklanma ve tekrarlayıcı davranışlar sergileme eğilimindedirler.

Hakkımızda

2022 yılında Ankara Yenimahalle’de kapılarını açan Reha Soylu Psikiyatri Muayenehanesi, ruh sağlığına önem veren bireyler için kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Kuruluşumuz, alanında uzman bir ekip tarafından yönetilmekte olup, her bir hasta için özel ve etkili tedavi seçenekleri sunarak yaşam kalitesini artırmayı hedeflemektedir.

© 2024 · DR. Reha Soylu – Tüm Hakları Saklıdır.

Hemen Ara